top of page
SLĀNI PA SLĀNIM
Kas ir vajadzīgs? Droša un klusa vieta telpā, kur var apsēsties vai apgulties jums ērtā pozīcijā.
Kā tas var palīdzēt? Veicina ķermeņa apzinātību, ķermeņa robežu sajušanu, klātesamību, iezemēšanos, uzmanību un koncentrēšanos.
Cik daudz laika nepieciešams? Līdz 10 minūtēm.
Kā veikt vingrinājumu?
Atrodoties sēdus vai guļus pozīcijā, uzlieciet vienu roku uz apakšdelma un ar vieglu pieskārienu nedaudz paberzējiet to. Neskatoties sajūtiet apģērba tekstūru, kas sedz jūsu ādu; kādas sajūtas rada audums, kas saskaras ar ādu?
Turpiniet pieskarties un sajūtiet ādas slāni caur apģērbu. Āda ir elastīgs ietvars ķermenim. Varat iztēloties to kā balonu, kas pildīts ar ūdeni. Kā jūs zināt, ka pieskaraties ādai?
Turpiniet pieskarties dziļāk un spēcīgāk, līdz sajūtat apakšdelma muskuļus. Kad pieskaraties muskuļiem, tie reaģē uz siltumu un berzi. Dažreiz tas prasa zināmu laiku. Kā jūs zināt, ka pieskaraties muskuļiem?
Ar pirkstiem velciet uz leju līdz plaukstas virspusei. Sajūtiet cīpslas, saites un locītavas. Izpētiet tās.
Vērsiet uzmanību uz kauliem plaukstas iekšpusē. Pieskaroties tiem, turpiniet izpētīt un sajust blīvākos ķermeņa audus. Kā jūs zināt, ka pieskaraties kaulam?
Tagad veiciet izpētes procesu pretējā secībā: sāciet ar to, ka atrodat un sajūtat kaulus. Sajūtiet cīpslas un saites, muskuļus, tad ādu un apģērbu.
Apstādiniet kustību, rokai paliekot uz apģērba. Tagad noņemiet roku no apģērba un sajūtiet siltumu ap ķermeni. Turpiniet attālināt roku no apģērba un pamaniet, kad siltumu vairs nejūtat.
Jautājumi pārdomām:
◆ Kas ir mainījies? Kādas sajūtas pašlaik novērojat savā ķermenī, vai jūtat kādas emocijas, kādas domas ir jūsu prātā?
◆ Kādas bija patīkamākās sajūtas jūsu ķermenī?
◆ Kā jūs nosauktu šīs sajūtas? Vai un kā šī vingrinājuma pieredze var būt noderīga jūsu ikdienas dzīvē?
bottom of page