top of page
Kas ir nepieciešams? Droša, klusa, pietiekami plaša vieta telpā, lai būtu iespēja brīvi kustēties.
Kā tas var palīdzēt? Raisa pozitīvu noskaņojumu, veicina ķermeņa aktivitāti, paaugstina enerģijas līmeni, rosina iztēli.
Cik daudz laika nepieciešams? Līdz 7 minūtēm.
Kā veikt vingrinājumu?
! Tā kā tehnika ir enerģiska, tad esiet vērīgi un uzmanīgi pret sevi un savu ķermeni, sevišķi, ja ir bijušas traumas vai sāpes. Labāk kustību veiciet ar mazāku intensitāti.
Pēc sava ieskata izvēlieties enerģisku un pacilājošu mūziku.
Vai esiet gatavi pacelt savu enerģijas līmeni?! Sāksim ar nelielu iesildīšanos. Atrodiet vietu telpā, kur varat kustēties brīvi. Nostājieties telpas vidū un veiciet pāris dziļas ieelpas un izelpas. Uzmanīgi virziet galvu uz augšu un uz leju, kā arī uz vienu un otru
pusi. Novietojiet rokas uz pleciem un izapļojiet plecus uz priekšu un atpakaļ. Nākamā ķermeņa daļa – gurni. Izapļojiet gurnus vienā un otrā virzienā. Pēc tam novietojiet rokas uz ceļiem un izapļojiet tos. Visbeidzot iesildiet potītes, izapļojot tās un pārnesot svaru no vienas uz otru pēdu. Vai esat gatavs aktīvām, atsperīgām kustībām?
Sajūtiet mūzikas ritmu, ļaujieties tam. Pašūpojieties – pa labi, pa kreisi, uz augšu, uz leju mūzikas ritmā!
Iesaistiet potītes un ceļus šūpošanās kustībā. Pakāpeniski palieliniet kustības, līdz pēdas atraujas no zemes un jūs sākat veikt palēcienus. Iedomājieties, ka atkal esat bērns, lecat pa peļķēm, no akmens uz akmeni vai arī vienkārši aiz prieka.
Palēkājiet uz vienas kājas, leciet no vienas kājas uz otru, tad ar abām kājām kopā. Leciet uz priekšu, atpakaļ, pa labi, pa kreisi. Nogurdinoši? Tad pamēģiniet veikt mazākas kustības, lēcienu vietā pamēģiniet pašūpoties uz augšu un uz leju. Vai arvien neesat piekusis? Izmantojiet plašākas kustības un iesaistiet galvu, plecus, rokas un gurnus. Veiciet spērienus ar kājām – zemāk un augstāk.
Vai jūsu kustība ir atbilstoša jūsu enerģijas līmenim? Vai tā vislabāk atbilst šī brīža emocionālajām un fiziskajām vajadzībām?
Noslēdziet tehniku ar savu iecienītāko kustību – prieka lēcienu!
Citas vingrinājuma variācijas:
◆ Izvēlieties cita stila mūziku.
◆ Pamēģiniet vingrinājumu veikt kopā ar citiem cilvēkiem.
◆ Ja nevēlaties veikt palēcienus, lecot uz pēdām, veiciet tos sēdus, atrodoties uz lielās fizioterapijas bumbas.
Jautājumi pārdomām:
◆ Kas ir mainījies? Kādas sajūtas pašlaik novērojat savā ķermenī, vai jūtat kādas emocijas, kādas domas ir jūsu prātā?
◆ Kā jūs aprakstītu savu pieredzi? Kurš no lēcienu veidiem jums patika vislabāk? Kādēļ?
◆ Kā šī pieredze var jūs atbalstīt?
bottom of page