top of page
Kas ir vajadzīgs? Droša un klusa vieta telpā, kur var brīvi kustēties.
Kā tas var palīdzēt? Nomierina, veicina apzinātību, relaksāciju, lokanību; atbrīvo sasprindzinājumu.
Cik daudz laika nepieciešams? Līdz 5 minūtēm.
Kā veikt vingrinājumu?
Te nu jūs esat. Atrodiet sev ērtu pozu – varat sēdēt vai stāvēt. Pievērsiet uzmanību zīmēm, kas signalizē par laiku jums apkārt – ko jūs pamanāt? Iespējams, jūs dzirdat un/vai redzat steidzīgu satiksmi, cilvēku kustību apkārt vai pulksteņa tikšķus. Vai apkārt ir mierīgi, rāmi? Vai varbūt pamanāt steigu? Kā jūs iekšēji izjūtat laiku – vai jums ir izjūta, ka ir pietiekami daudz laika vai tā pietrūkst?
Tagad pievērsiet uzmanību saviem sirdspukstiem. Sajūtiet savu elpu. Pievērsiet uzmanību ritmam un tempam. Sekojot tam, sāciet kustināt rokas. Ko jūsu rokas
vēlas darīt? Kā tās vēlas kustēties? Sāciet kustēties ar sajūtu, ka jums piemīt maģiska spēja izstiept laiku, kustības var būt lēnas un stiepjošas. Iztēlojieties, ka jums pieder viss pasaules laiks! Jūs droši vien zināt, kā staipās kaķis vai kāda ir sajūta, pieceļoties un izstaipoties nesteidzīgā rītā. Ļaujiet kustībai notikt visā ķermenī. Pamēģiniet kustēties dažādos virzienos (uz augšu, leju, uz priekšu, aizmuguri, pa kreisi, pa labi, diagonālēs). Apzinieties ķermeņa spēju atrasties nesteidzīgā laikā tik ilgi, cik vien vēlaties!
Citas vingrinājuma variācijas:
Jūs varat izvēlēties sev tīkamu mūziku un izveidot savu “bumbulēšanas” deju.
Jautājumi pārdomām:
◆ Kas ir mainījies? Kādas sajūtas pašlaik novērojat savā ķermenī, vai jūtat kādas emocijas, kādas domas ir jūsu prātā?
◆ Ko jūs novērojāt par laiku sevī un ap sevi?
◆ Kas jums patika vislabāk?
◆ Vai un kā šī vingrinājuma pieredze var būt noderīga jūsu ikdienas dzīvē?
bottom of page